Je bezpečné absolvovať sono pečene v tehotenstve?

Zodpovedané
11. mar 2022

Dobrý deň,

hepatológom som bola objednaná pred pol rokom na sono pečene. Otehotnala som a v čase zmieneného sona budem v 16. týždni +2 dni. Na papieri o vyšetrení je vyložene napísané, že svojim podpisom potvrdzujem, že nie som tehotná.

Je to pre bábätko nebezpečné?

Stačí lekára pred vyšetrením iba o tehotenstve informovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

sono brucha môžete absolvovať aj v tehotenstve, ide o bezpečné vyšetrenie. Počas poradní Vám taktiež robia pravidelne sonografické vyšetrenie bábätka, preto nemusíte mať obavy ísť na toto vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková