Je bežné, keď lekár predpíše na moje meno lieky, ktoré neužívam?

Zodpovedané
19. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému.

Je bežné, že som sa ako pacient stretla v ordinácií s požiadavkou od lekára, aby mohli byť na mňa predpísané lieky, ktoré neužívam a ani som nikdy neužívala, ktoré následne vyzdvihnem lekárovi?

Stretla som sa s tým už 2x u toho istého lekára. Raz som požiadavke vyhovela, ale druhýkrát som to už odmietla. Príde mi to zvláštne.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja osobne som toto nikdy neurobila.

Lieky píšem iba pre toho, kto ich aj reálne potrebuje. Je úplne v poriadku, ak ste takéto niečo odmietli.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková