Extrúzia disku v krčnej chrbtici

Zodpovedané
14. feb 2019

Dobrý deň,

na magnetickej rezonancii krčnej chrbtice mi zistili extrúziu disku C5/6 s kompresiou do miechy 3 mm a protrúziu disku C6/7. Magnetická rezonancia mozgu a ciev boli v poriadku, očné a ORL vyšetrenie tiež v poriadku.

Môže tento nález spôsobovať závraty, pocit na zvracanie a problém so zrakom?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

závraty majú mnoho príčin. Pacienti so závratmi sa zvyčajne posielajú na neurologické, ORL, očné vyšetrenie. Okrem toho je dôležité odsledovať aj krvný tlak.

Extrúzia disku je poškodenie medzistavcovej platničky a protrúzia je vyklenutie platničky mimo tela stavca.

Extrúzii predchádza protrúzia.

Nález, ktorý je popísaný na MR vyšetrení, teda môže spôsobovať klinické ťažkosti. Dôležité je však vyjadrenie lekára špecialistu, ktorý rozhodne o ďalšom postupe liečby.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková