Existuje prevencia proti častým zápalom močových ciest?

Zodpovedané
18. máj 2021

Dobrý deň,

mám 21 rokov a stále sa opakujúce zápaly močových ciest. Vždy skončím na ATB od obvodnej lekárky. Z gynekologického hľadiska som v poriadku, mala som robené stery, hlavne kvôli zápalu.

Oblečená chodím dobre. Nechodím sa kvôli tomu ani kúpať na verejné kúpaliská a kúpele. Občas som si všimla, že sa mi to stane aj deň po sexe.

Môže to byť spôsobené pohlavným stykom?

Existuje nejaká prevencia voči zápalom?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri častých zápaloch močových ciest môžete vyskúšať užívať Blokurimu, dávkovanie nájdete v príbalovom letáku.

Ďalej sa odporúča preparát Canephron a produkty s obsahom kyseliny hyalurónovej.

Ak budú u Vás zápaly pretrvávať aj po dobratí tejto podpornej liečby, tak je vhodné doplniť imunologické vyšetrenie. A to vzhľadom na to, že pri oslabenej imunite môžete mať tiež často zápaly močových ciest.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková