Dokážem sa zbaviť problémov s nadúvaním?

Zodpovedané
22. jan 2023

Dobrý deň,

už asi týždeň mám tlaky v žalúdku a aj pod ľavým rebrom. Cítim sa nafúknutá. Je to pocit ako keby ma napumpovali. Snažím sa posledný týždeň nejesť nič ťažké ani mastné. Minulý rok som mala gastritídu, užívala som len Helicid, helicobakter sa nepotvrdil. Mám roky problém s nadúvaním. Už predtým som bola vyšetrená na gastre kvôli týmto problémom, ale všetko bolo v poriadku. Tlaky v žalúdku sú však niečo, čo som ešte nemala. Mám pocit ako keby mi netrávilo. Nemám hnačku a ani zápchu.

Mám depresiu z toho, že zase budem musieť ísť na gastro. Roky trpím aj úzkosťami a práve kvôli nim mi začali tieto problémy s trávením. Minulý týždeň som mala dva dní úzkosti a potom začali tieto problémy. Som z toho už zúfalá, nič iné neriešim, len svoje trávenie.

Dokážem sa zbaviť tohto problému?

Ďakujem

Dobrý deň,

kontaktujte Vášho lekára ohľadom Vašich ťažkostí. Je vhodné skontrolovať stolicu na Helicobaktera.

Ak Vaše problémy spúšťa stres a úzkosť, tak je potrebné zvážiť aj liečbu úzkosti. Zatiaľ kvôli nadmernému nadúvaniu môžete vyskúšať Espumisan.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková