Do akej miery je nebezpečný bazocelulárny karcinóm?

Zodpovedané
11. okt 2022

Dobrý deň,

pred rokom mi zistili, že mám bazocelulárny karcinóm - bazalióm. Najskôr som si to miesto začala škrabať, netušila som, čo to je. Lekára som nenavštívila dlhšiu dobu. Viackrát sa mi stalo, že som dostala z ničoho nič horúčky, ťažšie sa mi dýchalo a na druhý deň mi nič nebolo. Napriek tomu mám strach. Prikladám záznamy z vyšetrenia.

Jedná sa o zhubný nádor a môže metastázovať?

Ako dlho sa lieči?

Ďakujem

Dobrý deň,

bazalióm je druh nádoru, ktorý nemetastázuje vo väčšine prípadov.

Dôležité je ho odstrániť a následne sledovať miesto po odstránení, či sa tam znova nevytvára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková