Dajú sa prekonať úzkosti bez liekov?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

v decembri mi bola diagnostikovaná tetánia. Vtedy to bolo pre mňa a moju rodinu ohromne ťažké obdobie, hlavne na psychiku. Ide o to, že odvtedy mám úzkosti. Môj obvodný lekár mi nasadil na 3 mesiace Frontin, s tým, že mi to dá "dokopy" nervy a bude dobre. Rozhodla som sa ale sama chodiť na psychoterapie, žiaľ, nemám pocit, že by pomáhali. Skôr môj psychológ rieši primárne stavy pri tetánii, ktoré už viem aj sama spracovať a nepanikárim a nie úzkosť. K psychiatrovi som objednaná tiež, ale nerada by som skončila na horších antidepresívach.

Ako prekonať úzkosti, dá sa to vôbec bez liekov?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte úzkosti dlhšiu dobu, tak je vhodné začať aj medikamentóznu liečbu. Liečba bude trvať pár mesiacov, Vy sa budete cítiť oveľa lepšie a môžete viesť plnohodnotný život.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková