Dá sa opraviť zlý dátum na karanténnej PN?

Zodpovedané
24. apr 2021

Dobrý deň,

7. februára som mala pozitívny test na Covid-19. Karanténnu PN som mala od 8.2. do 21.2 s práceschopnosťou od 22.2. Môj lekár mi dal práceschopnosť od 20.2., čiže mi skrátil povinnú karanténu o 2 dni.

Informovala som sa aj na sociálnej poisťovni, kde mi bolo povedané, že to musí lekár ešte nejako doplniť alebo opraviť. Oni mi tie chýbajúce dni doplatia, ale mám to doriešiť s lekárom. Môj lekár tvrdí, že sa to nedá a je to uzatvorené.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

ja ako všeobecná lekárka som opravila už niekoľkokrát takúto PN po dohovore so sociálnou poisťovňou.

Tieto PN sú vypisované na základe telefonátu od pacienta a niekedy sa môže stať, že pri veľkom množstve takýchto PN dôjde k chybe.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková