Dá sa operovať pankreatitída za účelom, aby pankreas mohol produkovať tráviace enzýmy?

Zodpovedané
6. feb 2022

Dobrý deň,

liečim sa na pankreas. Diétujem a mám stále bolesti. Sono bolo negatívne.

Sú ešte nejaké vyšetrenia, ktoré by mi mohli pomôcť?

Dá sa operovať pankreatitída za účelom, že by mi bolo lepšie, aby pankreas mohol produkovať tráviace enzýmy?

Ďakujem

Dobrý deň,

takýto druh operácie sa nerobí. Ľudia s poruchou pankreasu majú zvyčajne urobenú aj magnetickú rezonanciu alebo tzv. endosono. Pri týchto vyšetreniach sa lepšie zobrazí pankreas.

Tráviace enzýmy sa zvyčajne podávajú v liekovej forme ako napr. Pancreolan, Kreon.
O vyšetreniach, ktoré je potrebné doplniť rozhodne zvyčajne gastroenterológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková