Čo znamenajú závraty pri zaspávaní?

Zodpovedané
29. nov 2022

Dobrý deň,

pri zaspávaní vo fáze polospánku pociťujem závraty. Tento zvláštny stav ma prepadne a z ničoho nič mi vyrazí dych. Neviem sa poriadne nadýchnuť a cítim sa ako na kolotoči. V momente sa preberiem. Deje sa to aj 3 - 4x za večer. Nestáva sa mi to každý večer, no v poslednej dobe častejšie. Nemám v ostatnom období stres ako pár mesiacov dozadu, preto to stresu nepripisujem. Neviem si to však nijako vysvetliť.

Čo môžu znamenať závraty pri zaspávaní?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak pri závratoch pociťujete súčasne aj problémy s dýchaním a stáva sa to večer, tak môže ísť aj o tetániu. Typické závraty nie sú viazané iba na určitú hodinu ako je to u Vás.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková