Čo znamenajú tlaky v hlave, sťažené ruky a pocit točenia sa v 13. týždni tehotenstva?

Zodpovedané
20. mar 2022

Dobrý deň,

som v 13. týždni a doteraz žiadne komplikácie. Asi týždeň pociťujem tlaky v hlave do čela do spánkov. Včera poobede som mala až do noci taký stav, že sa mi motala hlava ako keby som bola opitá. Všetko sa mi točilo aj v stoji sede aj v ľahu, aj keď som zavrela oči. Mala som problém s rovnováhou a mala som pocit ako keby som mala halucinácie pohybové, že niektoré veci sa hýbu. Večer som aj vracala viackrát a ťažkosti mám aj dnes. Nohy mi ako keby sťažejú, aj ruky, tlak do hlavy a všetko sa mi točí. Miestami sa to už nedá vydržať aj rozpráva sa mi vtedy ťažšie. Aj mi silnejšie bije srdce.

Čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

najskôr pôjde o závratový stav.

Ak pretrvávajú Vaše ťažkosti, tak je vhodné doplniť neurologické vyšetrenie. V niektorých prípadoch je príčina ORL pôvodu.

Závraty sú pomerne často spôsobené aj s problémom s krčnou chrbticou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková