Čo znamenajú občasné tupé bolesti v mieste obličiek?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o vysvetlenie môjho zdravotného stavu. Mávam občasné tupé bolesti na pravej strane, kde sú obličky. Iné ťažkosti nemám.

Bola som na vyšetrenie u urológa, ktorý mi spravil USG: Bilôat obličky norm. veľkosti, Hypoechogenný parenchym, cysta PO výrazne diferencované hyperechogénne pyramídy event kalichy, bez dilat DS bez konk. MM bez evid. pathológie.
Kreat: 62
CRP: 1,8.

Pre uvedený nález prosí CT-IVU.

Sú moje výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa USG je na pravej obličke prítomná cysta. Nejde o závažný nález, cysty sa vyskytujú pomerne často.

Pomocou CT-IVU sa detailne vyšetrí anatómia obličky, pretože sonografické vyšetrenie nie je také presné.

Bolesť v tejto oblasti môže súvisieť aj s problémom s chrbticou.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková