Čo znamenajú hrčky v bedrovej oblasti?

Zodpovedané
14. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadom manžela. Bolel ho chrbát a chodil na injekcie, po ktorých mu zostali neskutočné modriny. Tie už pomaly ustupujú, ale má v tej oblasti niekoľko hrčiek. Nie na povrchu, ale v podkoží, ktoré tam predtým nemal.

Môže to byť ako dôsledok podávania infekcií?

Do akého času by sa mali vstrebať?

Je nutné ja nejaké ďalšie vyšetrenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

hrčky vznikli ako dôsledok podávania injekcií do svalu. Takéto hrčky sa vstrebú samé, môžete ich masírovať a použiť pri tom Heparoid masť.

Nie je potrebné realizovať nejaké vyšetrenie kvôli takýmto hrčkám, ak by sa Vám však zdalo, že sa nález zhoršuje, tak mali by Ste ísť za Vašim lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková