Čo znamenajú červené bodky v stolici?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

pred mesiacom som bola u chirurga, pretože som si našla červené bodky po stolici na toaletnom papieri. Bolo to asi 2x, farba bola ako paradajka, veľkostne 1 mm. Chirurg mi vtedy povedal, že mám hemeroidy 1. stupňa.

Teraz som si našla presne to isté, ale je to v stolici. Pasuje to farbovo a aj veľkostne. Farba slabo červená, nie sýta.

Môže to byť krv, alebo sú to zvyšky po jedle?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak máte potvrdené hemoroidy, tak pri ich zhoršení sa môže kedykoľvek objaviť v stolici krv. Avšak, aby ste si bola istá, že ste v poriadku, tak je potrebné doplniť kolonoskopické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková