Čo znamenajú červené bodky na tvári?

Zodpovedané
14. mar 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojich červených bodiek (znamienok), ktoré som spozorovala na tvári. A to konkrétne na čele v blízkosti vlasov.

O aký problém ide a čo môžu signalizovať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tzv. červené bodky budú najskôr hemangiómy, ktoré sú tvorené drobnými podkožnými cievkami.

Nesignalizujú žiadne ochorenie, u niektorých ľudí sa vyskytujú pomerne často.

Ak by sa objavovali nové hemangiómy alebo tieto by sa zväčšovali, tak mali by ste navštíviť dermatológa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková