Čo znamená zvýšená teplota?

Zodpovedané
27. feb 2022

Dobrý deň,

bol mi vyšetrený krvný obraz, CRP, ASLO, cukor. Všetko bolo v norme. Pri návšteve lekára mám stále teplotu (37,5 - 37,8°C).

V čom môže byť problém?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pri zvýšenej teplote je potrebné pátrať po fokusoch. Teda je potrebné doplniť aj stery, kompletné odbery, komplexné vyšetrenie u špecialistov. Váš lekár Vás určite usmerniť, kde by ste mali byť vyšetrený, pretože pozná podrobne Vašu anamnézu.

Je veľa ochorení, ktoré sa prejaví zvýšenou teplotou. Môže ísť o rôzne reumatologické ochorenia, hematologické poruchy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková