Čo znamená veľká hrča vzadu na krku?

Zodpovedané
8. feb 2023

Dobrý deň,

na krku som si našla aspoň na pohmat dosť veľkú hrčku. Išla som na sono a tam mi povedali, že to nič nie je. Má to 6 mm. Je to malinké a na dotyk veľké.

Moja obvodná ma vysmiala a poslala preč. Vraj tam nič nemám. Bola som nevľúdna, išla som znova na ultrazvuk. Zaplatila som si ho súkromne. Odpoveď tá istá.

Netuším ako dlho tam hrčku mám. Ja som si ju všimla na konci novembra. Posledné mesiace mám problémy s nohou. Mám bolesti, na ktoré zatiaľ nikto nenašiel odpoveď.

Čo znamená veľká hrča vzadu na krku?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemusíte mať obavy. Ide o ateróm. Je to niečo ako podkožný vred.

Ak Vám to vadí, tak cestou chirurga sa to dá odstrániť.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková