Čo znamená tupá bolesť hlavy?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

v pondelok ráno som si umyla hlavu a následne po troch hodinách som išla do obchodu. Vonku som bola cca 30 minút, ale poriadne fúkalo. V utorok večer som zacvičila s činkami s ťažkou váhou, činky som zdvíhala aj nad hlavu.

A večer ma začala bolieť ľavá strana hlavy a k tomu ma pobolieva ľavé ucho. Je to taká tupá bolesť a potom sem tam tak štipľavo pichne. Ucho ma bolí spôsobom, že keď sa ho chytím, tak cítim ten štýl bolesti ako keď si tlačím vyrážku. A občas v ňom cítim tlak. Trvá to už cez 20 hodín.

O aký problém môže ísť?

Mohlo ma prefúknuť?

Môže ísť o nejaký tlak z tej ťažkej váhy, ktorú som dvíhala?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o neuralgiu trojklanneho nervu.

V tomto prípade sú indikované lieky proti bolesti a Milgamma. Nemyslím si, že Vaše ťažkosti spôsobilo cvičenie s ťažkými váhami.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková