Čo znamená tlak v oblasti pupka počas tehotenstva?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

som v 16. týždni a už od začiatku tehotenstva cítim jemný tlak v oblasti pupka. Automaticky som to vnímala ako fakt, že sa tam niečo tvorí a žije. Na tom istom mieste v neskorších týždňoch začalo drobné ako keby šteklenie. To som pripisovala pohybu dieťaťa. Dokonca som sa z toho tešila. Avšak rodina ma vyviedla z omylu, vraj dieťa je uložené oveľa nižšie a najskôr to budú črevá alebo brušná cieva. Tlak cítim nonstop, ale len keď ležím na chrbte.

Čo by to mohlo byť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tlak v oblasti pupka môže spôsobiť oslabená brušná stena, hernia. Mali by ste to oznámiť Vášmu gynekológovi pri ďalšej poradni.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková