Čo znamená tlačenie vzadu v hlave a jej točenie?

Zodpovedané
8. nov 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám pocit vzadu v hlave, že ma tam niečo tlačí. Dosť často sa mi aj hlava točí. Na neurológii mi zistili tetániu. Absolvovala som aj magnetickú rezonanciu a výsledky sú v poriadku.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

ak je výsledok magnetickej rezonancie hlavy negatívny, tak bolestí hlavy vzadu môžu súvisieť s problémom s krčnou chrbticou. Môže ísť o zablokovaný nerv, sval, opotrebovanie stavcov.

Takisto točenie hlavy môže súvisieť s krčnou chrbticou. Ak chodievate na neurológiu, tak tieto ťažkosti by mal riešiť Váš neurológ.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková