Čo znamená tenká stolica?

Zodpovedané
15. jún 2022

Dobrý deň,

už 5 mesiacov mam skákavý vysoky tlak, ktorý mi vybehne aj na 180. Interné vyšetrenie je v poriadku. Mám však tráviace ťažkosti, grganie a niekedy pálenie od pažeráka až po žalúdok. Vybehovať hore ku krku mi dokaže niekedy aj voda. Mávam bolesť na hrudi v strede viac vľavo. A ešte mávam oranžovo - svetlú stolicu, ktorá začala byť už nie riedka ako na začiatku, ale je tužková alebo tenká. Trpím aj plynatosťou, ale vnútorne mi žblnkoce. Hlasné trávanie je počuť aj počas dňa. Mám aj bodanie pod ľavým rebrom a niekedy pri pupku bolesť, ktorá niekedy vystreľuje do pravého boku chrbta.

Na gastro som objednaná až v októbri.

Čo znamená tenká stolica?

Celkovo, čo mi môže byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

Vaše ťažkosti môžu súvisieť aj s infekciou Helicobakter pylori, preto je vhodné vyšetriť stolicu na antigen H. pylori. Zatiaľ môžete vyskúšať probiotiká a Iberogast kvapky.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková