Čo znamená radiálne prúdenie v znamienku?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

našla som si správu z kožnej ambulancie, kde mi pozerali znamienka. Na odstránenie som žiaľ nešla. Teraz sa mi vytvorilo veľké 1 cm znamienko po vyrážke na prsníku.

Čo znamená syndróm atypických névov a naznač. radiálne prúdenie v znamienku?

V druhej otázke prikladám fotku znamienka na prsníku, ktoré lekár ešte nevidel. Fotku nezverejňovať.

Ďakujem

Dobrý deň,

radiálne prúdenie znamená to, že znamienko vyzerá ako keby malo lúče.

Syndróm atypických névov znamená to, že Vaše znamienka majú atypický tvar. Pokiaľ Vám nebolo doporučené odstránenie, tak nemusíte mať obavy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková