Čo znamená pocit tupej bolesti v oblasti úponu ľavého prsného svalu a ramena?

Zodpovedané
18. nov 2021

Dobrý deň,

mám 22 rokov a približne pred 1,5 mesiacom sa u mňa objavil pocit tupej bolesti (ako keby ma niečo tlačilo) v oblasti úponu ľavého prsného svalu a ramena. Tá zóna medzi ramenom a srdcom pod kľúčnou kosťou a ťahá sa to niekedy cez trapez až k lopatke. Absolvoval som kardiologické vyšetrenie, rovnako tak aj pľúcne oba s negatívnym nálezom. Na ortopédii a neurológii som riešil nedávno problémy s krčnou chrbticou a hrudnou chrbticou (blokády). Doktorovi som tento problém nespomínal, keďže som mal iné komplikácie, ktoré mi spomínané blokády spôsobovali. Ten pocit tlačenia v tej oblasti nemám stále ale v poslednej dobe to je častejšie.

Čo môže podobný problém spôsobovať?

Mám s tým ísť opätovne k ortopédovi?

Zvyknem pravidelne cvičiť vo fitku, ale ten pocit tlačenia sa mi paradoxne objavil vtedy, keď som mal od fitka pauzu.

Ďakujem za skorú odpoveď

Dobrý deň,

myslím si, že príčina bude najskôr svalového pôvodu. Je vhodné absolvovať rehabilitáciu, alebo cvičiť pod dohľadom fyzioterapeuta a aspoň jeden týždeň užívať lieky na uvoľnenie svalov. Napr. Guajacuran a lieky tlmiace bolesť a zápal - Nalgesin, Brufen.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková