Čo znamená pocit pulzovania v bruchu a podbrušku v 16. týždni?

Zodpovedané
16. jan 2022

Dobrý deň,

som v 16. týždni a už tretí deň pociťujem pulzovanie v bruchu i podbrušku. Som plnoštíhlej postavy 72 kg/169 cm. Nikdy som to nepociťovala.

Pulzovanie pociťujem nepretržite počas celého dňa a aj vtedy, keď si v noci ľahnem.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pulzovanie v bruchu je zvyčajne spôsobené pulzovaním brušnej tepny - aorty. Samotné pulzovanie neznamená zdravotný problém. V tehotenstve môže byť pocit pulzovania spôsobený rastom maternice.

Ak stále pretrvávajú tieto pocity, tak je vhodné najprv kontaktovať Vášho gynekológa a potom praktického lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková