Čo znamená pichanie v hlave?

Zodpovedané
26. jún 2022

Dobrý deň,

pred 8. mesiacmi som bola na magnetickej kvôli bolesti hlavy. Nič mi nezistili a bolesť prešla. Teraz sa mi po dlhom čase objavila bolesť hlavy asi dva dni a odvtedy ma pichá sem tam v hlave na spánkoch alebo kúsok vyše od krku ako keby v záhlaví počas dňa už asi týždeň. Mala som problém aj s chrbticou - stuhnutý sval.

Už mesiac mám nádchu a tento týždeň ako keby tá nádcha zosilnela. Krvné testy sú ok a aj výter. Keď si idem vyčistiť ucho tyčinkou, tak ma bolí pravé ucho. Som objednaná na ORL.

Treba zopakovať magnetickú?

Čo mi môže byť?

Aké vyšetrenia mám absolvovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že je potrebné zopakovať magnetickú. Bolesť ucha môže súvisieť s podráždením nervu, ktorý inervuje túto oblasť.

Bolesť hlavy v záhlaví má najčastejšie súvis s krčnou chrbticou. V tomto prípade je dôležitá rehabilitácia.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková