Čo znamená môj výsledok z vyšetrenia brucha?

Zodpovedané
11. nov 2021

Dobrý deň,

bola som na vyšetrení a v správe je: Paraumbilikálne sú hypoechogénne oválne LU veľkosti do 15 mm.

Čo to znamená?

Mám ísť na gastro pre nedávne hnačky a bolesti brucha. Doktorka mi povedala, že môže ísť o intoleranciu, Crohnovu chorobu alebo ulceróznu kolitídu.
Pýtala sa ma, či máme doma psa a či nemám anémiu. Mám aj psa a aj anémiu.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa sona máte mierne zväčšené lymfatické uzliny v bruchu. Môže to byť kvôli nedávnym bolestiam brucha.

Anémia je zvyčajne sprievodným prejavom pri zápalových ochoreniach čreva.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková