Čo znamená malá gulička na triesle?

Zodpovedané
23. aug 2021

Dobrý deň,

chcel by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred pár dňami som si nahmatal na ľavej strane triesla malú guličku o veľkosti hrášku. Určite nie väčšiu ako 1,5 cm.

Na internete som sa dočítal, že pôjde asi o uzlinu. Ale články ma vystrašili. Hrčka je pohyblivá a nijako sa nezväčšuje. Viac menej mi neprekáža vo fungovaní.

Krvné aj močové testy som mal v poriadku a v norme. Deň pred nálezom som vykonával dosť náročnú a námahavú prácu. A na rovnakej strane, mám aj nechtovú mykózu.

O aký problém?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

najskôr pôjde o lymfatickú uzlinu.

U štíhlych ľudí sú tieto uzliny viac hmatateľné. Pokiaľ takáto uzlina nerastie a krvné testy máte v poriadku, tak nemusíte mať obavy. Najskôr pôjde o reaktívnu lymfatickú uzlinu. S infekciou močových ciest nemá súvis tato lymfatická uzlina.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková