Čo znamená, keď je farba hlienu biela, zelená a žltá?

Zodpovedané
30. okt 2021

Dobrý deň,

od synčeka som chytila nádchu a kašeľ. Mám žltý hustý hlien v nose aj v hrdle.

Čo znamená, keď je farba hlienu biela, zelená a žltá?

Doktorka mi predpísala Pamycon do nosa.

Prečo vyšiel výter úplne ok, keď človek nepekne kašle?

Prečo obvodná lekárka nemôže predpísať sirup Erdomed?

Vraj len tabletky Erdomed môže predpísať.

Ďakujem

Dobrý deň,

Erdomed sirup nemôžeme napísať, pretože tato formula je určená pre deti, pre dospelých sú tabletky alebo prášok, ktorý sa rozpustí vo vode. Je to dané poisťovňou, čo môžeme a nemôžeme napísať.

Žlté hlieny znamenajú bakteriálnu infekciu, preto Vám bol predpísaný Pamycon. Vodové hlieny sú prítomné zvyčajne pri vírusovej infekcii.

Ak vyšiel ster v poriadku, tak najskôr pôjde o vírusovú infekciu. Teda vírus je príčinou Vášho kašľa.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková