Čo znamená jemné pichanie v trojuholníku a pod rebrom?

Zodpovedané
28. okt 2020

Dobrý deň,

cítim jemné pichanie v trojuholníku a mierne na ľavej strane od neho pod rebrom. Liečil som sa zo zápalu žalúdka.

Je možné, že po viac ako mesiaci by boli toto dozvuky toho zápalu?

Občas pociťujem aj tlak v tých miestach (nie bolesti). Iné problémy nemám. Od gastra a preliečení som sa cítil vcelku dobre, len posledné dni sa mi to objavilo.

Môže to byť aj následkom ťažšieho jedla, ktoré som v ten deň jedol?

Môžem mať problém s pankreasom?

Pichanie mi nikde nevystreľuje, cítim to len lokálne, od trojuholníka mierne naľavo.

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa bolesti opakujú pravidelne, tak je vhodné zopakovať gastroenterologické vyšetrenie. Môže ísť aj o dozvuky zápalu žalúdka, najmä vtedy, ak ste urobili diétnu chybu.

Vyskúšajte pár dni dodržiavať diétu, kedy obmedzíte ťažké, mastné jedlá, mliečne výrobky, začnite užívať probiotiká.

Ak by teda nedošlo k zlepšeniu, tak mali by ste kontaktovať Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková