Čo znamená hrčka pri konečníku?

Zodpovedané
26. feb 2021

Dobrý deň,

mám 33 rokov a včera som si pri umývaní nahmatala hrčku pri konečníku. Nebolí a ani nesvrbí. Pár rokov mám vonkajšie hemoroidy. Problém mi nerobia, len vonku trčia. Pri hrčke mám aj fialový fľak?

O aký problém môže ísť?

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hrčka na konečníku bude najskôr zhoršený hemoroid. Vhodné je preto užívať Detralex, následne robiť si sedavé kúpele v odvare z dubovej kôry.

Lokálne môžete použiť rôzne masti na hemoroidy, ktoré sú voľnepredajné.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková