Čo znamená hrčka na ramene?

Zodpovedané
3. mar 2021

Dobrý deň,

našla som si hrčku na zadnej strane ramena na kosti. Je tvrdá ako keby to bola kosť a neboli na dotyk je ako keby to bola kosť alebo trčala z kosti alebo také niečo. Už týždeň asi pociťujem bolesť chrbta občasnú a nie je sústavná.

Celú zimu som pracovala na streche a odhadzovania sneh a pred asi týždňom som brala bedňu piva z obrovskej kopy a vtedy mi trhlo z rukou. Hrčku pozorujem asi tri, štyri dni. Nepohybuje sa a je viditeľná ak stojím zhrbená. Keď som vystretá, tak nie je viditeľná. Strašne som sa zľakla.

K lekárovi som objednaná až o týždeň.

O aký problém môže ísť?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o kalcifikát na kosti alebo o ganglióm na šľache z preaženia.

Avšak výslednú diagnózu Vám povie až ortopéd.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková