Čo znamená čierny ušný maz?

Zodpovedané
30. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Cca pol roka sa mi nárazovo tvorí nadmerne ušný maz, ktorý má šteklí v uchu a upcháva mi ho. Keď si to idem vyčistiť, tak zistím, že je veľmi tmavý. Neviem to dostatočne vyčistiť vatovou tyčinkou a čistením maz zatlačím k bubienku. To mi obmedzí sluch a tiež podráždi zvukovod.

Vydržať ten pocit pohybujúceho sa mastnej tekutiny v uchu je nevydržateľný. Nepomáhajú ani ušné octanové kvapky. Zvukovod nesvrbí a ani nebolí. Nepomáha ani ušný sprej. Nepracujem v prašnom prostredí.

Čo znamená tá čierna farba?

Ako stav znormalizovať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

tmavá farba ušného mazu je zvyčajne prejavom jeho zvýšenej produkcie. Napr. pri strese. Alebo, že sa v uchu nachádza dlhší čas, počas ktorého sa v ňom zachytili nečistoty.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková