Čo znamená bolesť hlavy a zväčšené uzliny?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

už 3 týždne ma boli pravá časť hlavy, bolesť je stále rovnaká. Cítim ju aj v noci. Je to taký tlak/ťahanie, nie je silná ani pulzujúca.

Dnes som si nahmatala aj zväčšené uzliny na pravej časti šije. Sú menšie a nebolia ma.

Je potrebné vyšetrenie lekára?

Môže to byť niečo vážnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak bolesti hlavy trvajú viac ako tri týždne a k tomu máte zväčšené lymfatické uzliny, tak mali by ste navštíviť Vášho lekára a následne ak neurológa.

Takto sa nedá určiť diagnóza, iba na základe popisu ťažkostí. Takýmito príznakmi sa u niektorých pacientov prejavuje aj herpes zoster.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková