Čo znamená bolesť brucha v hornej časti?

Zodpovedané
19. jan 2021

Dobrý deň,

mám 18 rokov a už 3 - 4 dni ma trápi bolesť pod hrudníkom, na bruchu. Stále na tom istom mieste, je to taká pichľavá bolesť. Nezáleží na tom, či som najedený alebo nie, alebo či sa hýbem. Stále to cítim.

Je to vydržateľná bolesť, ale už viac dní neodchádza.

Môže to byť z prejedenia sa na Vianoce, alebo sa mám báť niečoho závažnejšieho?

Ďakujem

Dobrý deň,

ide o veľmi nešpecifický príznak, takto sa nedá jednoznačne určiť príčina.

Bolesti v hornej časti brucha môžu mat rôzny pôvod, napr. problém so žlčníkovými kameňmi, podráždený pankreas, zápal na žalúdku, problém s pohybovým ústrojenstvom.

Na presné určenie diagnózy je potrebné navštíviť Vášho lekára.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková