Čo všetko by mi mal na základe žiadanky vyšetriť gynekológ?

Zodpovedané
20. feb 2023

Dobrý deň,

od môjho všeobecného lekára som dostala žiadanku ku gynekológovi v znení: "Prosím o vyšetrenie pác. pre vyluč. fókusov pri zvýšených hodnotách zápal. markerov." Išlo iba o zvýšenú hodnotu D-diméru. CRP bolo OK, KO tiež, aj moč bol v poriadku.

Čo všetko by mi mal na základe žiadanky vyšetriť gynekológ?

Ďakujem

Dobrý deň,

gynekológ Vám nebude robiť žiadne odbery, ale skontroluje Vás, teda urobí Vám kompletné gynekologické vyšetrenie. Je potrebné pátrať po zápale, vyšší D-dimér môžu spôsobiť aj nádorové ochorenia. Ak by gynekológ našiel nejaký nález, tak až potom zváži krvné testy.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková