Čo ukázali moje výsledky z RTG vyšetrenia?

Zodpovedané
7. mar 2023

Dobrý deň,

absolvovala som RTG vyšetrenie chrbtice s výsledkom:

Sn. Th chrbtice: Ventrálne a laterálne osteofyty. Vybočenie dolava. Difúzna poróza. Záver: Spondylosis def. thorac. Sinistroscoliosis thorac. min. gr.
Osteoporosis.

Sn. LS chrbtice a prechodu: Telo stavca L5 voči S1 posunuté ventrálne o 9 mm. Intervent. priestory L4 - S1 zretelne zúžené. Ventrálne a laterálne osteofyty. Mierne vybočenie doprava. Difúzna poróza. Záver: Spondylolisthesis vera L5 s posunom I. st.

Discopathia L4 - S 1, Spondylosis def. lumb., Dextroscoliosis lumb. min. gr., Osteoporosis.

Sú tieto výsledky v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

na základe RTG sa dá usúdiť, že na chrbtici sú prítomné degeneratívne zmeny.

Ďalej trpíte osteoporózou, zrejme budú poškodené aj niektoré medzistavcové platničky, na stavcoch sú prítomné výrastky. Na presné určenie diagnózy (popisu) bude potrebné, pravdepodobne, doplniť MR.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková