Čo spôsobuje, že si dlhodobo nedokážem odgrgnúť?

Zodpovedané
1. jan 2023

Dobrý deň,

približne týždeň zažívam pocit nevoľnosti, pri ktorom sa mi na začiatku často grgalo. Časom to prešlo do fázy, že si neviem odgrgnúť a mám z toho pocit nevoľnosti. Stolicu mám v poriadku a ani nevraciam. Tento pocit mám viackrát za deň. Mávam ho po najedení, ale aj keď som hladný. Trvá to možno 15 minút, ale niekedy až 2 - 3 hodiny. Hlad pociťujem, ale je ťažké niečo do seba dostať, keď si neviem odgrgnúť. Snažím sa držať diétu, zatiaľ mi však bolo dobre len jeden deň zo siedmych.

Aký zdravotný problém by to mohol byť?

Ďakujem

Dobrý deň,

skúste kontaktovať Vášho lekára. Ten Vám môže predpísať lieky na zlepšenie trávenia, ktoré podporujú správny pohyb tráviacich orgánov. Ide o tzv. prokinetiká.

Ak sa ťažkosti neupravia, tak je potrebné absolovovať gastroenterologické vyšetrenie, kde sa bude pátrať po príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková