Čo spôsobuje dlhotrvajúcu bolesť v záhlaví?

Zodpovedané
15. aug 2022

Dobrý deň,

moja sestra trpí už pol roka bolesťou v záhlaví a nevieme čím to je. Bolesť netrvá stále, objaví sa na dva dni a potom aj na dva týždne ustúpi, no po čase sa objaví znovu. Bolesť sa vyskytuje len v jednom bode.

Na bolesť sa sťažuje takmer vždy, keď má náročnejší deň alebo hlavne cez leto, keď je horúco.

Čo môže spôsobovať túto bolesť?

Ďakujem

Dobrý deň,

bolesť v záhlaví najčastejšie spôsobuje problém s krčnou chrbticou, teda napr. stuhnuté svaly, poškodenie medzistavcových platničiek a pod.

Dôležité je správne cvičenie a rehabilitácia, pri bolestiach sú indikované lieky tlmiace bolesť a zápal.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková