Čo sa mi vytvorilo na prste nohy?

Zodpovedané
31. jan 2023

Dobrý deň,

v práci som 7 hodín a výlučne tam nosím šľapky. Na malíčku nohy sa mi vytvoril takýto útvar. Už to aj bolí, keď mám dlho šľapky na nohe. Niečo podobné sa mi začína robiť aj na palci zospodu. Prelepila som si to gélovým leukoplastom, aby to nebolelo.

Čo to môže byť a z čoho sa mi to mohlo vytvoriť?

Ďakujem

Dobrý deň,

podľa fotografie to vyzerá ako otlak, ktorý je ale pravdepodobne zapálený. Žlté chrasty sú typické pre impetigo. Ak sa nález rozširuje, tak je potrebné ísť na dermatológiu. Ak máte cukrovku, tak je to potrebné riešiť ihneď.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková