Čo sa deje pri parciál komplex so sekundárnou generalizáciou?

Zodpovedané
19. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Mám encephalopatiu a epi typu parcial komplex zo sekundárnou generalizáciou.
Od narodenia som sledovaná u neurológa.

Pred 8 dňami som padla v kúpeľni, keď som prádlo vešala. Ocitla som sa na zemi. Postavila som sa a unavená som bola, teplo na hlave som mala. Na ľavej strane a vzadu som cítila teplo, hlava ma bolela 3 dni.

Išla som na pohotovosť a povedali mi, že keď bude zle, tak mám ísť na urgent. Nebolo mi dobre, tak som išla na urgent. Vraj ma nemôžu zobrať. Povedala som, že si necítim ľavú stranu tváre aj ruky a nohy. Poslali ma za neurológom. Ráno som volala obvodnej, že sa necítim dobre a necítila som si ľavú nohu, ruku a ľavú polku tváre.

Povedala, že mám ísť na OUP, tak som šla.

Čo sa deje pri parciál komplex so sekundárnou generalizáciou?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri ťažkostiach, ktoré ste mali je potrebné doplniť neurologické vyšetrenie, pri ktorom neurológ rozhodne, čo je potrebné urobiť.

Sekundárna generalizácia znamená, že patologický výboj v mozgu sa šíri po celom mozgu. Prejavy sú, že máte tonicko-klinické kŕče celého tela.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková