Čo robiť, keď mám silnú bolesť prsníka idúcu do ramena?

Zodpovedané
31. aug 2021

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/poradna...

Dnes mám silnú bolesť ľavého prsníka a vráža mi to do ľavého ramena. Bolesť ide od ľavej lopatky, k prsníku a do ramena. V hrdle sa mi robí vždy hrča ako keby som tam niečo mala. Okrem iného mám tetániu.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

hrča v hrdle bude súvisieť s tetániou alebo úzkostnou poruchou. Kvôli bolestiam lopatky je vhodné užívať a analgetiká a doplniť si ortopedické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková