Čo prezrádzajú moje krvné výsledky?

Zodpovedané
15. sep 2022

Dobrý deň,

mám zdurené uzliny na krku, sú malé a pohyblivé. Okrem toho mám zvýšenú teplotu do 37,5 ºC a nechutenstvo. Neviem, či sú tieto príznaky psychosomatického charakteru, alebo to môže mať súvis s lymfómom. Bola som aj na odbere krvi.

Čo prezrádzajú moje výsledky z krvi?

Ďakujem

Dobrý deň,

krvné testy sú v poriadku, lymfocyty sú zvýšené najskôr kvôli zvýšenej teplote. Malé zdurené lymfatické uzliny sú najčastejšie zväčšené pri infekcii.

Ak pretrváva zväčšenie lymfatických uzlín, tak je ešte vhodné doplniť sonografické vyšetrenie, nemyslím si, že ide o lymfóm.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková