Čo pre mňa znamenajú tento výsledok z MR mozgu?

Zodpovedané
21. mar 2023

Dobrý deň,

mám 34 rokov a na MR mi zistili atrofiu a dilatáciu.

Záver vyšetrenia: Bez zreteľných ložiskových či difúznych odchýlok signálu mozgového tkaniva. Vnútorná atrofia mozgu s dilatáciou postranných komôr aj III. komory.

Moja neurologička má dovolenku.

Sú tieto výsledky veľmi zlé?

Čo to pre mňa znamená?

Ďakujem

Dobrý deň,
mozgová atrofia je iba príznak ochorenia, nie diagnóza.
Ide o úbytok ( pokles ) mozgových buniek a nervových spojení.
Táto atrofia môže mať rôzne prejavy: napr. problémy s rovnováhou, koordináciou pohybov, svalová stuhnutosť, alebo tras.
Dilatácia komôr, znamená to, že Vaše komory sú rozšírené - je potrebné pátrať po príčinách.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková