Čo pomáha predísť vertigu?

Zodpovedané
1. apr 2019

Dobrý deň,

mám 28 rokov, mávam vertigo a problém s rovnováhou.

Čo pomáha predísť vertigu?

Má aneuryzma ciev v hlave smer ku krčnej chrbtici súvislosť s týmito stavmi vertiga a problémom s rovnováhou?

Ďakujem

Dobrý deň,

vertigu sa dá predísť vtedy, ak poznáme príčinu, ktorú sa následne snažíme odstrániť, keďže vertigo má mnoho príčin.

Čo sa týka Vami spomenutej aneuryzmy, tak dôležité je vedieť aká veľká je aneuryzma.

Vertigo môže byť prítomné pri problémoch s krčnou chrbticou, pri poškodení polohovorovnovážneho systému vo vnútornom uchu, pri rôznych neurologických diagnózach.

Podľa príčiny lekár špecialista zahajuje liečbu, aby sa zmizli uvedené ťažkosti, Pri vertigu sa zvyčajne robieva neurologické a krčné vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková