Čo môžem užívať pri výskyte E.coli v moči?

Zodpovedané
11. mar 2019

Dobrý deň,

som v 19. týždni tehotensva a z kultivácie moču mi vyšla citlivosť na tieto antibiotiká: aminopenicilín s inhibítorom, Cefprozil, Nitrofurantoin, trimetoprim + sulfonamid, norfloxacín, Cefuroxim. Mám alergiu na penicilín.

Čo môžem užívať pri výskyte E.coli v moči?

Ďakujem

Dobrý deň,

v gravidite je bezpečné užívanie cefuroximu alebo cefprozilu.

Pri náleze E.coli je dôležité množstvo baktérií, antibiotická liečba je indikovaná ak sa daná baktéria nachádza v moči vo väčšom množstve ako desať na šiestu.

Okrem antibiotickej liečby je veľmi dôležitý pitný režim, najlepšie je pitie nesladeného čaju a čistej vody.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková