Čo môže spôsobovať trasenie pred očami?

Zodpovedané
29. aug 2022

Dobrý deň,

čo môže spôsobovať trasenie pred očami?

Trvá to asi len tri sekundy, stáva sa to najčastejšie, keď ležím na chrbte a pozerám na mobil. Niekedy však aj mimo tejto aktivity, denne asi 2 - 3 krát. Mám aj slabé bolesti hlavy na temene, niekedy to bolí vzadu, niekedy viac naľavo, potom aj napravo. Pred 5 mesiacmi som bol na neurológii a robili mi CT aj EEG. Všetko som mal v poriadku. Podotýkam, že mi bola diagnostikovaná tetánia. Mám 18 rokov.

Ďakujem

Dobrý deň,

vaše ťažkosti môžu súvisieť s tetániou alebo tikmi.

Odporúča sa užívať vitamíny skupiny B a horčík, ďalej je potrebné ešte doplniť očné vyšetrenie a dbať na dostatočný spánkový režim.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková