Čo môže spôsobovať tlak v žalúdku?

Zodpovedané
20. aug 2022

Dobrý deň,

už asi 2 týždne pozorujem tlak v žalúdku, ktorý občas na pár dní zmizne a následne sa objaví opäť. Bola som na odbery krvi a výter z hrdla pri všeobecnej lekárke. Zistili mi sa nejaký vírus v hrdle a mierne zvýšené pečeňové testy.

Užívam antikoncepciu Leverette, Xanax a momentálne aj antibiotiká. No so žalúdkom si občas neviem rady, keďže sa to objaví a následne zmizne.

Môže to spôsobovať aj stres, ktorý teraz prežívam?

Ďakujem

Dobrý deň,

problémy so žalúdkom môže spôsobiť aj stres, ďalej môže ísť aj o infekciu, ktorú spôsobuje Helicobakter pylori.

Na zlepšenie trávenia sú vhodné kvapky Iberogast. Pri pretrvávajúcich problémoch by malo byť doplnené gastroenterologické vyšetrenie.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková