Čo môže spôsobovať praskanie v lonovej časti pri chôdzi?

Zodpovedané
6. okt 2022

Dobrý deň,

som takmer 11 mesiacov po pôrode a v lonovej kosti mi akoby niečo preskakuje. Podobá sa to praskaniu v kolene a prejavuje sa to pri chôdzi. Nie sú to však bedrové kosti, pociťujem to z oblasti podbruška. Nebolí to, len to počuť pri chôdzi a je to nepríjemné. Plne dojčím a cvičím. Môj gynekológ nevie, čo to môže byť. Povedal ale, že je to možno začínajúca osteoporóza, a že mám rok počkať.

Čo môže spôsobovať praskanie v lonovej časti pri chôdzi?

Ďakujem

Dobrý deň,

nemyslím si, že ide o osteoporózu, skôr je vhodné doplniť kolagén, eventuálne produkty na výživu chrupavky. Dnes už je dostupných veľa produktov.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková