Čo môže spôsobovať pichavú bolesť v podbrušku, v krížoch a častejšie močenie?

Zodpovedané
2. júl 2019

Dobrý deň,

už tretí deň mám bolesť v podbrušku, akoby mi mal prísť menzes. Občas akoby pichanie, raz na jednej, raz na druhej strane. Taktiež bolesti v krížoch, úplne dole. Chodím cikať častejšie, ale nemám pritom pálenie, ani rezanie. Výrok nemám.

Som 18. deň cyklu a 9. deň po ovulácii. Neberiem hormonálnu antikoncepciu.

Môj gynekológ má dovolenku a tak prosím o radu.

Čo môže spôsobovať pichavú bolesť v podbrušku, v krížoch a častejšie močenie?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť zápal močových ciest, nie vždy musí byť pálenie a rezanie.

Pite veľa tekutín, môžete vyskúšať lieky na podráždené močové cesty. Napr. Urinal, brusnice, urologické čaje, ktoré sú voľne predajné.

Zápal močových ciest môžete riešiť aj s praktickým lekárom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková