Čo môže spôsobovať "chrapčavý" pocit pri nádychu a výdychu v oblasti rebier?

Zodpovedané
11. júl 2022

Dobrý deň,

už dlhšie ma trápia problémy pod pravým rebrom. Najskôr to začalo bolesťami od chrbta. Po návšteve urológa mi boli predpísané antibiotiká na zápal močových ciest. Po dobratí ale bolesť neustúpila, od svojho bývalého lekára som dostala silnejšie antibiotiká, no bolesť nezmizla a ťahala sa pod rebrá na pravej strane. Neskoro som zistila, že výsledky moču neboli až tak zlé a doktor ma už nechcel ďalej vyšetriť.

Časom som pri nádychu pociťovala akési “chrapčanie” na pravej strane rebier. Vyľakalo ma to a išla som za lekárom, ktorý ma vysmial a povedal, že taký príznak sa v učebniciach nepísal. Po zmene doktora mám za sebou sono brucha a brali mi krv. Okrem mierne zvýšených pečeňových hodnôt bolo všetko v poriadku. Rovnako tak aj RTG pľúc. Problémy začali, keď som pri užívaní antikoncepcie začala krvácať skôr ako som mala a krvácala som aj celú dobu počas užívania antibiotík. Bola som u svojej ženskej lekárky na preventívnej prehliadke a všetko bolo v poriadku. Krvácam však mierne ružovo, stále to neprešlo. Bolesti pod pravým rebrom zmizli, ale stále cítim svoj dych na dotyk "chrapčavo".

Vedeli by ste mi poradiť, čo v takomto prípade robiť ďalej? Z tohto kolobehu som už celkom psychicky vyčerpaná. Mávam aj svalové zášklby, na ktoré mi bolo odporúčané magnézium a okrem toho takmer vôbec nepociťujem hlad. Bojím, sa že by mohlo ísť o niečo vážne.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ boli doteraz vyšetrenia v poriadku, tak si nemyslím, že ide o nejaký vážny problém.

Bolesti môžu byť svalového pôvodu, môže ísť aj o nedostatok kĺbového maziva, stenčenie chrupavky. V tomto prípade je vhodné užívať preparáty na obnovu chrupavky, pomohla by rehabilitácia, a ak ide aj o tetániu, tak veľký význam majú aj sedenia u psychoterapeuta.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková